Sada renovace světel horkou párou

Kód: 100795
2 699,90 Kč / ks 2 231,30 Kč bez DPH
Skladem

Sada renovace světel horkou párou

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Renovace světel za pomocí horké páry speciální sloučeninou obnovující povrch plastových světel. Jedna náplň je na renovaci přibližně 75 světlometů v závislosti na velikosti.

Postup práce:

  • Pokud budete renovovat na vozidle, oblepit páskou okolní díly, aby nedošlo k poškození okolních dílů při broušení a následné aplikaci.
  • Broušení ručně je třeba skončit brusivem P1200, při broušení strojem (excentricky) P600. Pokud je světlomet opatřen krycím lakem, tak ten je nutno odstranit. (Použijte k odstranění laku hrubší brusivo a pak následně zjemňovat dle způsobu broušení).
  • Po broušení světlomet zbavte nečistot a to buď utěrkou z mikrovlákna anebo antistatickou utěrkou.
  • Přelijte část kapaliny do kovové nádoby a uzavřete plastovým víčkem, aplikátorem směrem od držáku kovové nádoby, aby pára vycházela směrem od Vašeho úchopu.
  • Připojte kovovou nádobu k el. síti a vyčkejte než se začne tvořit kondenzát v podobě páry (pára nemusí být vždy viditelná jako vodní pára) cca + minuta až dvě v závislosti na množství kapaliny v nádobě.
  • Uchopte nádobu a přiložte asi dva centimetry před zbroušený světlomet. Pokud se nic neděje, není ještě dostatečně zahřáto, v tom případě ještě chvíli vyčkejte. Nebo druhá možnost: pokud byl světlomet opatřen krycím lakem nebyl dostatečně odstraněn.

Účinek se dostavuje okamžitě. Pohybujte nádobou tak, abys jste párou zasáhli celý světlomet, při aplikaci je nutno mít kovovou nádobu po celou dobu připojenou k el. Síti.  Kontrolou je Vám skutečnost, že tam kde již aplikujete, dochází k okamžitému dosazení čistého a lesklého povrchu.

  • Po ukončení aplikace odpojte nádobu z el. Sítě, vyčkejte než kapalina zchladne a zbytek vlijte zpět do nádoby pro další použití.
  • Po aplikaci je nutno zajistit ochlazení aplikované plochy. Není možno do úplného zchladnutí ze světlem manipulovat a nebo se dotýkat opravovaných částí. Doba chlazení záleží na okolní teplotě. V letních měsících a aplikaci na přímém slunci je doba chlazení až 30minut, při aplikaci kolem deseti stupňů 3minuty.
  • Pokud při kontrole zjistíte nedostatek (vynechané místo, spadlá nečistota) je možno jej opravit místně výše uvedeným způsobem i za pomoci místního broušení.
  • Při všech úkonech je nutné používat ochranné pracovní prostředky jako jsou rukavice a ochranná rouška.

 Možno dokoupit Polymer na renovaci světlometů 600ml - kód RS1P

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: